Április 29. a tánc világnapja.
Az üzenet szerzője: Marianela Núñez argentin táncos
Egy emlék nem elég ahhoz, hogy történelmet írjunk vele. Bármely színház története egyben más színházak története is, valamint története annak, hogy egy olyan művészet, mint a tánc, hogyan vándorolt és fejlődött különböző részein a világnak.
A Királyi Balett falain nagy becsben tartott fotók mesélnek az útról, az argentin táncművészet történetének főszereplőiről.
Gyakran megesik, hogy intézmények alámerülnek a csendes névtelenségbe, arcok vagy nevek nélkül, anélkül, hogy szembenéznének a múlttal.
Az ITI-UNESCO által promotált és támogatott szervezetek, mint például az Argentin Tánc Tanács (Argentine Dance Council), gyakran úgy működnek mint falak, amelyek megállítják a felejtést.
Önökkel vagyok azon elkötelezettségemben, hogy megmentsem és újjáélesszem a tánc világát gazdagító mesterek, művészek és koreográfusok történetét, akik megérdemlik, hogy a jövő nemzedékei halljanak róluk. Tudjuk mindannyian, hogy nem nézői, hanem örökösei vagyunk egy művészettel, méltósággal és áldozatvállalással összekovácsolódott hagyománynak, utunkat pedig az elhivatottság és a szépség szeretete táplálja. Bár a jövő és a jelen leköti figyelmünket, a múlt szilárd alapja, földünk termékenysége nélkül a táncfa nem virágozhat. A gyökerek a hagyomány és egyben... tápanyag.
>> Marianela Nuñez fotó: Royal Opera House
>> FOTÓGALÉRIA:
Czene Zoltán – Hajdu Anita – Károlyi Krisztián: Gengszterek – a Szegedi Nemzeti Színház Tánckarának estje / fotók: Tari Róbert
Szegedi Kortárs Balett: Fekete hattyú / fotók: Tarnavölgyi Zoltán
Peron-swing – a Szegedi Nemzeti Színház Tánckarának estje / fotók: Szabó Luca
Szegedi Kortárs Balett: Lánglelkű / fotók: Tarnavölgyi Zoltán